Nové trendy na Google

NET invenio na Google Agency Day

Na konci ledna se konalo každoroční setkání zástupců Google s agenturami. Tzv. Google Agency Day se konal v krásném prostředí Staré čistírny odpadních vod Bubeneč.

Na setkání jsme se potkali s kolegy z oboru, diskutovali, probrali aktuální témata. Od Google jsme se dozvěděli, že hlavním tématem tohoto roku budou mobilní zařízení! Od roku 2015, kdy byl podíl mobilního vyhledávání zhruba na úrovni 20 %, jsme se dostali už na 42% v roce 2017. Pro rok 2018 se pak odhaduje, že objem vyhledávání na mobilních zařízeních překročí 50% – pro naše klienty to znamená klást větší důraz na inzerci na mobilních zařízeních. Další podstatnou novinkou, kterou Google chystá, bude indexace webů podle jejich mobilní verze (aktuálně to je podle desktopové verze stránek). Z dostupných dat také zazněla jedna nepříjemná skutečnost, že v současnosti více než 60% všech webů má příliš dlouhé časy načítání na mobilních zařízeních!

Statistiky YouTube v ČRNemálo slov patřilo také YouTube. Z čísel, která byla k dispozici vyplývá, že YouTube je v ČR nejsledovanější televizní stanicí, kdy zejména počet hodin strávených denně u YouTube výrazně překračuje statistiky nejbližší tradiční televizní stanice, kterou je TV NOVA. Je ale pravda, že na YouTube si uživatel sám může aktivně vytvořit vlastní obsah vysílání, což zřejmě stojí za tak vysokými čísly sledovacích časů.

 

Témat se samozřejmě probíralo mnohem více, například automatizace, export do zahraničí, brandová reklama a mnoho dalšího. Jsme rádi, že jsme certifikovaným partnerem Google a můžeme tak pro naše klienty přicházet jako první s aktuálními novinkami!

NET invenio - certifikovaný partner Google